Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zákon tvoření - o knize

Barbara Bergerová

Jelikož většinu času trávíme přemýšlením, znamená to, že většinu času něco tvoříme. Jestliže víme, že myšlenka je příčinou a utváří naši realitu,začínáme si uvědomovat, jak důležité je prozkoumat svoje myšlenkové procesy.

Většina z nás ale nejenže neustále přemýšlí, nýbrž navíc nemá to, nač myslí, ani trošičku pod kontrolou.

Naše myšlení se podobá vlaku bez strojvůdce - je chaotické a nahodilé, ve většině případů ovládané podněty, které přijímáme z okolí.

Například tím, co říkají nebo dělají jiní lidé, co dávají v televizi, co pouštějí v rádiu, co se dočteme v novinách a tak dále.

Málokdy  tak potkáme někoho kdo si vědomě vybírá, o čem bude přemýšlet.

Protože většina lidí nemá svou  mysl pod kontrolou, dá se z toho odvodit, že nemá pod kontrolou ani svůj život.

Znamená to ,že tito lidé pravděpodobně žijí v realitě, kterou si sami vědomě nevybrali, a prožívají život, jenž může být na hony vzdálený tomu, jaký by si přáli.

Kdo však za to může? Jelikož si své životy vytvářejí vlastním chaotickým myšlením, je odpověď jasná :

Samozřejmě, můžou si za to sami !

A právě nedostatek této vnitřní kontroly je důvodem, proč si mnozí lidé připadají jako oběti a proč se jim zdá, že nemají vlastní život pod kontrolou. Potíž je, že se jim to nezdá, ona je to pravda.

K tomu abyste mohli převzít kontrolu nad tím, čeho v životě dosáhnete, musíte-máte nejprve, začít kontrolovat své myšlení.

Jak už sami dobře víte, veškeré myšlenky jsou totiž tvůrčí.

Mějte na paměti, že máte co dočinění s přírodní silou, podobnou například elektřině.  Jako příklad: Když strčíte prsty do elektrické zásuvky, dostanete ránu , a můžete přitom být svatí jak andělíčci. Proč ? Protože elektrický proud představuje nestrannou přírodní sílu, je mu jedno, kdo jste nebo jak se chováte.

Duchovní zákony fungují stejně jako ty fyzikální,i ony jsou nestranné a platí neustále. Jestliže bude vaše myšlení chaotické, stejně chaotický bude i váš život, a vůbec přitom nebude záležet na tom ,jak úžasnými osobními kvalitami disponujeme.

Tím se vysvětluje, proč tolik slušných, dobře vychovaných lidí věří, že jsou oběťmi nepředvídatelných vnějších událostí.

Bohužel však nevědí, jakým způsobem pracuje jejich mysl.

Pokud by to věděli, bylo by jim jasné, že oběti z nich nedělají vnější okolnosti, ale jen a jen jejich vlastní myšlenky !

Znovu zde narážíme na skutečnost, jak důležité je porozumět duchovní technologii a duchovním zákonům.

Ve chvíli kdy zjistíte, jak nesmírně těžké je přetat přemýšlet - vždyť člověk vlastně přemýšlí neustále -, pochopíte, co je hlavním úkolem nejen vás samých, ale i lidstva jako takového ovládnout proces myšlení.

Přestaňte na pět minut přemýšlet.

Když nic jiného tak vás toto jednoduché cvičení rychle přesvědčí o síle mysli a myšlenkových procesů.

Rovněž by vás mělo přesvědčit o platnosti tvrzení, že většinu času  trávíte přemýšlením.

Pokud jste se již před tím delší dobu nezabývali meditací /zklidnění mysli/, asi zjistíte, že tento vnitřní dialog prostě nemůžete zastavit, ať se snažíte sebevíc.

Jinak řečeno, tento pokus vám ukáže , jak hodně /nebo málo / dokážete svou mysl ovládat.

 

Náhledy fotografií ze složky obrazy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář